
YAGEO
Product No:
FMP300FRF73-1R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1 OHM 1% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.37145
3.7145
25
0.28234
7.0585
50
0.20976
10.488
100
0.156085
15.6085
250
0.131822
32.9555
500
0.112993
56.4965
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | FMP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |