FMP300JR-73-3K3
YAGEO
Product No:
FMP300JR-73-3K3
Description:
RES 3.3K OHM 5% 3W AXIAL
Series FMP
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 3.3 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C