FMP300JR-73-4R7
YAGEO
Product No:
FMP300JR-73-4R7
Description:
RES 4.7 OHM 5% 3W AXIAL
Series FMP
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 4.7 Ohms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C