FMP3WSJT-73-430R
YAGEO
Product No:
FMP3WSJT-73-430R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 430 OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series FMP
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 430 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C