
onsemi
Product No:
FODM611
Manufacturer:
Package:
5-Mini-Flat
Batch:
-
Description:
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 5MFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.805
1.805
10
1.2046
12.046
100
0.92701
92.701
500
0.837976
418.988
1000
0.720148
720.148
2000
0.680865
1361.73
5000
0.665152
3325.76
10000
0.657144
6571.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Data Rate | 10Mbps |
| Input Type | DC |
| Output Type | Open Collector, Schottky Clamped |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SOIC (0.173", 4.40mm Width), 5 Leads |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Channels | 1 |
| Base Product Number | FODM61 |
| Voltage - Isolation | 3750Vrms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 1/0 |
| Rise / Fall Time (Typ) | 20ns, 10ns |
| Supplier Device Package | 5-Mini-Flat |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.45V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 100ns, 100ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 20kV/µs |