
onsemi
Product No:
FPF1203LUCX
Manufacturer:
Package:
4-WLCSP (0.76x0.76)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 4WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.4617
4.617
25
0.4313
10.7825
100
0.32034
32.034
250
0.271054
67.7635
500
0.258723
129.3615
1000
0.19096
190.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | IntelliMAX™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Interface | On/Off |
| Input Type | Inverting |
| Output Type | P-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Rds On (Typ) | 45mOhm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-UFBGA, WLCSP |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Load | 1.2V ~ 5.5V |
| Fault Protection | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | FPF1203 |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Output (Max) | 2.2A |
| Supplier Device Package | 4-WLCSP (0.76x0.76) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |