
onsemi
Product No:
FPF2107
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6625
1.6625
10
1.4896
14.896
25
1.40486
35.1215
100
1.123945
112.3945
250
0.983478
245.8695
500
0.955358
477.679
1000
0.75867
758.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | IntelliMAX™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Status Flag |
| Interface | On/Off |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | P-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Rds On (Typ) | 125mOhm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Load | 1.8V ~ 5.5V |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature, UVLO |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | FPF2107 |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Output (Max) | 400mA |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |