
onsemi
Product No:
FPF2286UCX
Manufacturer:
Package:
6-WLCSP (1.3x0.9)
Batch:
-
Description:
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 6WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.48925
4.8925
25
0.4598
11.495
100
0.348555
34.8555
250
0.296666
74.1665
500
0.281846
140.923
1000
0.21509
215.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Auto Restart |
| Interface | On/Off |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Rds On (Typ) | 25mOhm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 2.8V ~ 23V |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage, UVLO |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | FPF2286 |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Output (Max) | 3.5A |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (1.3x0.9) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |