
Kamaya Inc.
Product No:
FRC16C1J470JTP
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES 47 OHM 5% 1/16W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
5
0.038
0.19
10
0.0361
0.361
50
0.03249
1.6245
100
0.03021
3.021
250
0.026866
6.7165
500
0.022401
11.2005
1000
0.02127
21.27
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Kamaya Inc. |
| Series | FRC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Fusible, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | - |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±500ppm/°C |