
Kamaya Inc.
Product No:
FRC20C2A101JTP
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 1/10W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.228
0.228
5
0.2204
1.102
10
0.2109
2.109
50
0.18791
9.3955
100
0.174895
17.4895
250
0.15542
38.855
500
0.129542
64.771
1000
0.123054
123.054
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Kamaya Inc. |
| Series | FRC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Fusible, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | - |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±1000ppm/°C |