FRM-50JT-52-100R
YAGEO
Product No:
FRM-50JT-52-100R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series FRM
Package Cut Tape (CT)
Features Flame Proof, Fusible, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 100 Ohms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C