FRM100JR-73-120R
YAGEO
Product No:
FRM100JR-73-120R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 120 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series FRM
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Proof, Fusible, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 120 Ohms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C