
TE Connectivity Passive Product
Product No:
FRN50J220R/S
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 220 OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.2451
2.451
25
0.17822
4.4555
50
0.1292
6.46
100
0.09576
9.576
250
0.073492
18.373
500
0.057893
28.9465
1000
0.04009
40.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | FRN, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 220 Ohms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Last Time Buy |
| Size / Dimension | 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |