
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX11B-100P-SV
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8095
3.8095
10
3.46275
34.6275
25
3.28016
82.004
70
3.203808
224.26656
140
3.0512
427.168
280
2.669804
747.54512
490
2.593519
1270.82431
980
2.212122
2167.87956
2450
2.059562
5045.9269
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | FX11 |
| Package | Tray |
| Features | Solder Retention |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.084" (2.13mm) |
| Base Product Number | FX11 |
| Number of Positions | 100 |
| Mated Stacking Heights | 2.5mm |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |