
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX23-100P-0.5SV15
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.4435
5.4435
10
4.9438
49.438
25
4.68274
117.0685
72
4.573984
329.326848
144
4.356149
627.285456
288
3.811609
1097.743392
504
3.70272
1866.17088
1008
3.15819
3183.45552
2448
2.940383
7198.057584
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | FunctionMax™ FX23 |
| Package | Tray |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.507" (12.88mm) |
| Base Product Number | FX23 |
| Number of Positions | 104 (100 + 4 Power) |
| Mated Stacking Heights | 15mm, 20mm |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |