
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX23-100P-0.5SV20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8235
5.8235
10
5.26775
52.6775
25
4.97648
124.412
72
4.855032
349.562304
144
4.612316
664.173504
288
4.12679
1188.51552
504
3.884046
1957.559184
1008
3.398549
3425.737392
2448
3.228622
7903.666656
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | FunctionMax™ FX23 |
| Package | Tray |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.703" (17.85mm) |
| Base Product Number | FX23 |
| Number of Positions | 104 (100 + 4 Power) |
| Mated Stacking Heights | 20mm, 30mm |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |