
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX23-80P-0.5SV15
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.206
5.206
10
4.72625
47.2625
25
4.4764
111.91
72
4.372508
314.820576
144
4.16423
599.64912
288
3.643716
1049.390208
504
3.539596
1783.956384
1008
3.019072
3043.224576
2448
2.81085
6880.9608
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | FunctionMax™ FX23 |
| Package | Tray |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.507" (12.88mm) |
| Base Product Number | FX23 |
| Number of Positions | 84 (80 + 4 Power) |
| Mated Stacking Heights | 15mm, 20mm |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |