
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX4C-20S-1.27DSA(71)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT 20POS VERT GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.192
3.192
10
2.89655
28.9655
25
2.7436
68.59
40
2.67995
107.198
210
2.552289
535.98069
420
2.23325
937.965
630
2.16942
1366.7346
1050
1.850391
1942.91055
2520
1.722787
4341.42324
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Series | FX4 |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.197" (5.00mm) |
| Base Product Number | FX4C |
| Number of Positions | 20 |
| Mated Stacking Heights | 5mm, 6mm, 8mm |
| Contact Finish Thickness | - |