
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX4C2-32S-1.27DSAL(71)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT 32POS VERT GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.13
5.13
10
4.6607
46.607
25
4.41484
110.371
40
4.31205
172.482
140
4.10665
574.931
280
3.593337
1006.13436
560
3.490661
1954.77016
980
2.977328
2917.78144
2520
2.771996
6985.42992
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Series | FX4 |
| Package | Tray |
| Features | Board Lock |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.236" (6.00mm) |
| Base Product Number | FX4C |
| Number of Positions | 32 |
| Mated Stacking Heights | 7mm, 8mm, 10mm |
| Contact Finish Thickness | 8.00µin (0.203µm) |