
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX6-100P-0.8SV(71)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8805
5.8805
10
5.33615
53.3615
25
5.054
126.35
50
4.93658
246.829
100
4.70155
470.155
250
4.113842
1028.4605
500
3.996308
1998.154
1000
3.408619
3408.619
2500
3.173551
7933.8775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | FX6 |
| Package | Tube |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.197" (5.00mm) |
| Base Product Number | FX6 |
| Number of Positions | 100 |
| Mated Stacking Heights | 5mm, 7mm |
| Contact Finish Thickness | - |