
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX8-100P-SV1(92)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.4295
3.4295
10
3.11505
31.1505
25
2.94994
73.7485
50
2.88135
144.0675
100
2.74417
274.417
250
2.401144
600.286
500
2.332554
1166.277
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.024" (0.60mm) |
| Series | FunctionMax™ FX8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.152" (3.85mm) |
| Base Product Number | FX8 |
| Number of Positions | 100 |
| Mated Stacking Heights | 4mm |
| Contact Finish Thickness | - |