
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX8-100P-SV(92)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.104
4.104
10
3.72495
37.2495
25
3.52754
88.1885
50
3.44565
172.2825
100
3.28149
328.149
250
2.871318
717.8295
500
2.789276
1394.638
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.024" (0.60mm) |
| Series | FunctionMax™ FX8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.112" (2.85mm) |
| Base Product Number | FX8 |
| Number of Positions | 100 |
| Mated Stacking Heights | 3mm |
| Contact Finish Thickness | - |