FX8-80P-SV(21)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
FX8-80P-SV(21)
Description:
CONN HDR 80POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.024" (0.60mm)
Series FunctionMax™ FX8
Package Tube
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Height Above Board 0.112" (2.85mm)
Number of Positions 80
Mated Stacking Heights 3mm