
Panduit Corp
Product No:
FZ2ERLNLNSNM008
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
OM4 2 FIBER 1.6MM JACKET PATCHCO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
66.9085
66.9085
10
65.0009
650.009
25
63.0895
1577.2375
50
61.17772
3058.886
100
59.26594
5926.594
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panduit Corp |
| Type | Multimode, Duplex, OM4 |
| Series | Opti-Core® |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | Riser, Zipcord |
| Cable Type | Twin Zip |
| Fiber Type | 50/125 |
| Bend Radius | 16mm |
| Return Loss | 26dB |
| 1st Connector | LC Duplex |
| 2nd Connector | LC Duplex |
| Color - Cable | Aqua |
| Cable Diameter | 0.06" (1.6mm) |
| Insertion Loss | 0.25dB |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 26.2' (8.0m) |
| Color - Connectors | Black |
| Base Product Number | FZ2ERL |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Jacket (Insulation) Material | - |