
Harwin Inc.
Product No:
G125-224069600
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6055
1.6055
10
1.39555
13.9555
25
1.33646
33.4115
50
1.30663
65.3315
100
1.247255
124.7255
250
1.128486
282.1215
500
1.039376
519.688
1000
0.890891
890.891
2500
0.831497
2078.7425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL |
| Package | Bulk |
| Features | Mounting Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |