
Harwin Inc.
Product No:
G125-2240696F1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.9985
11.9985
10
10.63905
106.3905
25
10.2296
255.74
50
9.82034
491.017
100
9.274755
927.4755
250
8.456368
2114.092
500
7.910783
3955.3915
1000
7.2561
7256.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL |
| Package | Bulk |
| Features | Jackscrews, Mounting Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |