
Harwin Inc.
Product No:
G125-2241696F1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 16POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.084
12.084
10
10.71125
107.1125
25
10.29952
257.488
50
9.8876
494.38
100
9.33831
933.831
250
8.514356
2128.589
500
7.965047
3982.5235
1000
7.30587
7305.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL |
| Package | Bulk |
| Features | Jackscrews, Mounting Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 16 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |