
Harwin Inc.
Product No:
G125-2241696F3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 16POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.73
12.73
10
11.2822
112.822
25
10.84824
271.206
50
10.41447
520.7235
100
9.835825
983.5825
250
8.967962
2241.9905
500
8.389393
4194.6965
1000
7.695095
7695.095
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL Reverse Fix |
| Package | Bulk |
| Features | Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 16 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |