
Harwin Inc.
Product No:
G125-2242096F1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 20POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.6635
12.6635
10
11.22235
112.2235
25
10.79086
269.7715
50
10.35918
517.959
100
9.78367
978.367
250
8.920386
2230.0965
500
8.344876
4172.438
1000
7.654254
7654.254
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL |
| Package | Bulk |
| Features | Jackscrews, Mounting Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 20 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |