
Harwin Inc.
Product No:
G125-2242096F5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 20POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.4045
13.4045
10
11.8788
118.788
25
11.42242
285.5605
50
10.96528
548.264
100
10.35614
1035.614
250
9.442392
2360.598
500
8.833214
4416.607
1000
8.10218
8102.18
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL Reverse Fix |
| Package | Bag |
| Features | Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 20 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |