
Harwin Inc.
Product No:
G125-224269600
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 26POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.983
2.983
10
2.7075
27.075
25
2.56424
64.106
50
2.50458
125.229
100
2.385355
238.5355
250
2.08715
521.7875
500
2.027528
1013.764
1000
1.729352
1729.352
2500
1.610088
4025.22
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL |
| Package | Bulk |
| Features | Mounting Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 26 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |