
Harwin Inc.
Product No:
G125-2245096F5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 50POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.6515
13.6515
10
12.10395
121.0395
25
11.63826
290.9565
50
11.17257
558.6285
100
10.551935
1055.1935
250
9.62084
2405.21
500
9.000167
4500.0835
1000
8.25532
8255.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL Reverse Fix |
| Package | Bag |
| Features | Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 50 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |