
Harwin Inc.
Product No:
G125-2249600-02-08-02
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.208
8.208
10
7.39005
73.9005
25
6.96198
174.0495
50
6.78357
339.1785
100
6.605065
660.5065
250
5.890988
1472.747
500
5.533959
2766.9795
1000
4.891312
4891.312
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko MT |
| Package | Bulk |
| Features | Mating Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 12 (8 + 4 Power) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |