
Harwin Inc.
Product No:
G125-22496F2-06-08-00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT 6PWR + 8SIGNAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
17.347
17.347
10
15.03375
150.3375
25
14.24924
356.231
50
14.04252
702.126
100
12.39047
1239.047
250
11.564464
2891.116
500
11.316666
5658.333
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko MT Reverse Fix |
| Package | Bag |
| Features | Mating Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T |
| Number of Positions | 14 (8 + 6 Power) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |