
Harwin Inc.
Product No:
G125-3042096L0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN HDR HSG 20POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.964
2.964
10
2.6942
26.942
25
2.5517
63.7925
50
2.49242
124.621
100
2.373765
237.3765
250
2.07708
519.27
500
2.017724
1008.862
1000
1.72101
1721.01
2500
1.602318
4005.795
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | - |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko |
| Package | Bulk |
| Features | Potting Wall |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Header |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-304 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 20 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |