
Harwin Inc.
Product No:
G125-3240696M3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 6POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.0985
10.0985
10
9.08485
90.8485
25
8.55798
213.9495
50
8.33872
416.936
100
8.119175
811.9175
250
7.241432
1810.358
500
6.80257
3401.285
1000
6.012588
6012.588
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL Reverse Fix |
| Package | Bulk |
| Features | Jackscrews, Mating Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-324 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |