
Harwin Inc.
Product No:
G125-3241696M5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 16POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.3975
12.3975
10
10.99055
109.9055
25
10.5678
264.195
50
10.14505
507.2525
100
9.581415
958.1415
250
8.735972
2183.993
500
8.172356
4086.178
1000
7.496013
7496.013
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko SL |
| Package | Bag |
| Features | Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | G125-324 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Number of Positions | 16 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |