
Harwin Inc.
Product No:
G125-32496M1-06-08-00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG 6PWR + 8SIGNAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.497
14.497
10
12.85065
128.5065
25
12.35608
308.902
50
11.8617
593.085
100
11.20278
1120.278
250
10.214248
2553.562
500
9.555271
4777.6355
1000
8.764491
8764.491
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Color | Green |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Series | Gecko MT |
| Package | Bag |
| Features | Threaded Inserts, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T |
| Number of Positions | 14 (8 + 6 Power) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |