
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
G26093331000JLA000
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 5% WW
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.638
7.638
10
7.163
71.63
25
6.68572
167.143
50
5.88962
294.481
100
5.093805
509.3805
250
4.61624
1154.06
500
4.297895
2148.9475
1000
3.979531
3979.531
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | G200 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 13W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.386" Dia x 1.272" L (9.80mm x 32.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 100/ +180ppm/°C |