
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
G27094731001JLA000
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1.0K OHM 5% WW
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.8445
8.8445
10
8.29255
82.9255
25
7.73946
193.4865
50
6.81815
340.9075
100
5.896745
589.6745
250
5.343902
1335.9755
500
4.97534
2487.67
1000
4.606797
4606.797
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | G200 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 17W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.413" Dia x 1.941" L (10.49mm x 49.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 100/ +180ppm/°C |