G60L0C-MD2LFG9-5200
ODU
Product No:
G60L0C-MD2LFG9-5200
Description:
REC STY G6 SER L SZ 0 2 POS
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Color Silver
Series ODU MINI-SNAP® SPE
Package Bulk
Features Backshell
Shielding Shielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Fastening Type Push-Pull, Detent Lock
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating -
Insert Material -
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -40°C ~ 120°C