G60L0C-P04LFG0-4200
ODU
Product No:
G60L0C-P04LFG0-4200
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT, STY 6, SZ
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number G60L0C-P
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C