G60L0C-P04LFG0-5200
ODU
Product No:
G60L0C-P04LFG0-5200
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES L RECEPTACL
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Product Status Active
Shell Material Copper Alloy
Voltage Rating -
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Copper Alloy
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C