G60L0C-P10AMM9-5600
ODU
Product No:
G60L0C-P10AMM9-5600
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT, STY 6, SZ
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.197" ~ 0.220" (5.00mm ~ 5.60mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 200V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number G60L0C-P
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C