G62L0C-P06LPH0-920S
ODU
Product No:
G62L0C-P06LPH0-920S
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT, STY 6, SZ
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Base Product Number G62L0C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C