G62L0C-P08LJG0-7200
ODU
Product No:
G62L0C-P08LJG0-7200
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT STY 6, SZ 2
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Base Product Number G62L0C-P
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C