G82YAR-P26UC00-000L
ODU
Product No:
G82YAR-P26UC00-000L
Manufacturer:
ODU
Description:
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD SLDR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 457
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr ODU
Color Black
Series ODU AMC®
Package Bulk
Features -
Shielding Shielded
Orientation A
Termination Solder
Applications Industrial, Medical, Military
Shell Finish Ruthenium over Electroless Nickel
Cable Opening -
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Fastening Type Push-Pull, Detent Lock
Product Status Active
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 300V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Copper Alloy
Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Primary Material Metal
Ingress Protection IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number G82YAR-P
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Operating Temperature -51°C ~ 125°C