
ODU
Product No:
G91M07-P07LFG0-0000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
ODU MEDI-SNAP,RECEPTACLE, STY 9,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
23.6265
23.6265
10
20.6891
206.891
25
19.79496
494.874
50
19.15637
957.8185
100
18.517875
1851.7875
250
17.496188
4374.047
500
16.985354
8492.677
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | ODU |
| Color | Gray |
| Series | ODU MEDI-SNAP® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | 0 |
| Termination | Solder Cup |
| Applications | Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement |
| Shell Finish | - |
| Cable Opening | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Fastening Type | Push-Pull, Detent Lock |
| Product Status | Active |
| Shell Material | Polysulfone (PSU) |
| Voltage Rating | 33V |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Material | Brass |
| Mounting Feature | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Primary Material | Plastic |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Base Product Number | G91M07-P |
| Number of Positions | 7 |
| Shell Size - Insert | 1 |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Operating Temperature | -50°C ~ 120°C |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Backshell Material, Plating | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |