
Micro Commercial Co
Product No:
GBJ1504-BP
Manufacturer:
Package:
GBJ
Batch:
-
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 400V 15A GBJ
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.178
1.178
10
0.96235
9.6235
100
0.748315
74.8315
500
0.634315
317.1575
1000
0.516724
516.724
2000
0.486428
972.856
5000
0.463268
2316.34
10000
0.441883
4418.83
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micro Commercial Co |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP, GBJ |
| Product Status | Not For New Designs |
| Base Product Number | GBJ1504 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | GBJ |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 400 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 400 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 15 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05 V @ 7.5 A |