
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
GBU2507
Manufacturer:
Package:
GBU
Batch:
-
Description:
DIODE BRIDGE 25A 1000V GBU
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.6505
2.6505
10
2.19735
21.9735
100
1.749045
174.9045
500
1.479948
739.974
1000
1.25572
1255.72
2000
1.192934
2385.868
5000
1.148084
5740.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-ESIP, GBU |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | GBU |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1 kV |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1000 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 25 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 25 A |